Omluvy dětí v MŠ-povinná předškolní docházka

POVINNÉ PŘEDŠKOLNÍ VZDĚLÁVÁNÍ

S účinností od 1.9.2017 je předškolní vzdělávání od počátku školního roku, který následuje po dni, kdy dítě dosáhne pátého věku, do zahájení školní docházky povinné.

Rozsah povinného předškolního vzdělávání je stanoven minimálně na 4 hodiny denně a to v časovém rozmezí od 8,00 do 12,00 hodin.Děti mají samozřejmně právo a možnost pobívat po celou dobu provozu v MŠ. Neplatí ve dnech, které připadají na období školních prázdnin v souladu s organizací školního roku.

Školní rok začíná 1.září a končí 31.srpna následujícího kalendářního roku.

Způsob omlouvání nepřítomných dětí s povinnou předškolní docházkou:

Omluva může být provedena zákonným zástupcem dítěte, nebo pověřenou osobou písemně na formulář omluvného listu, který bude uložen ve třídě u učitelky MŠ nebo emailem a telefonicky.Uvedeno bude jméno dítěte, důvod nepřítomnosti, termín od-do kdy nepřítomnost bude trvat a podpis osoby, která informaci poskytuje škole).

U dětí s povinným předškolním vzděláváním platí, že nepřítomnost dítěte může být omluvena zdravotními důvody a závažnými rodinnými důvody. Ředitelka je oprávněna požadovat doložení důvodů nepřítomnosti dítěte a zákonný zástupce je povinen tak učinit nejpozději do 3 dnů ode dne výzvy.Další pravidla pro omlouvání dětí s povinnou předškolní docházkou platí dle Školního řádu stejně jako pro ostatní děti.

reditel@ms-malamorava.cz

Vyšetření zraku se bude konat 12.4.2024 v 8.30 hodin. Poplatek 200,kč.

Ocenění v oblasti GDPR

Ukrainian